8 Mart Dünya Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Birçok işyerinde düzenlenen etkinliklerde çalışanlar keyifli anlar yaşadı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında pek çok şirket, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Kadın çalışanlarına özel hediyeler de hazırlayan şirketler bu vesileyle kadınların iş hayatındaki yeri ve kadın sağlığı gibi konulara bir kez daha dikkat çekmiş oldu.

Freudenberg Sealing Technologies, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bursa’daki tesisinde meme kanseri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. Şirketin işyeri hekimi meme kanseri teşhisi ve tedavi yöntemleri hakkında çalışanlara bilgi vermesinin ardından çalışanlara Meme Vakfı’na bağışlanan hediyeler dağıtıldı. Freudenberg Sealing Technologies’in Bursa tesislerinde toplam çalışan sayısının %32’sini kadın çalışanlar oluşturuyor.

Yazaki Türkiye farklı bir etkinlik gerçekleştirerek, çevresel sürdürülebilirliğine de dikkat çekti. Bu kapsamda, Bursa’nın Mudanya ilinde bulunan Yazaki fabrikasında, bir araya gelen kadın çalışanlar çevre dostu bez çantaları boyayarak birbirinden renkli ve farklı tasarımlara imza attı.

Tesca Diniz Türkiye, şirket içerisinde kadın istihdamını artırmaya yönelik olarak 2018 yılı boyunca   yapılan çalışmaları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açıkladı. Tesca Diniz Türkiye, bir yıl içerisinde Bursa tesislerinde üst düzey yönetici ve üretim sahası olmak üzere pek çok birimde görev alan kadın çalışanların oranını %43’e yükseltti. Şirket bu gelişmeyi paylaşmasının ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadın çalışanlarına teşekkür etmek için tatlı ikram etti.

Takosan kadın çalışanlarının bu özel gününü gül ile kutladı. Şirket kırmızı gül ve tatlıdan oluşan hediyelerini çalışanlarıyla paylaştı.

Magna Otomotiv de kadın çalışanlarını güllerle karşıladı. Bu özel karşılamanın ardından şirket yöneticilerinin de katılımıyla düzenlenen kahvaltı organizasyonunda çalışanlarıyla bir araya geldi. Kahvaltının ardından isen çalışanlara hediyeleri takdim edildi.

Arçelik Grup şirketleri arasında bulunan WAT Motor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde etkinlik düzenleyen şirketler arasındaydı. Bu özel gün vesilesiyle yapılan etkinlikte Arçelik ve WAT şirketlerinde çalışan kadınlar bir araya gelerek eğlenceli saatler geçirdi.

Olgun Çelik bu özel günü kadın çalışanlarına özel düzenlediği Gülme Yogası etkinliği ve çalışanlarına özel hediyeleriyle kutladı.

Boehlerit Türkiye kadın çalışanlarına “Düşünen Kadın” biblolarını hediye etti. Düşünen Kadın bibloları TEKSEM Kurucusu ve Sanat Yönetmeni Gamze Elibol’un başlatmış olduğu ”Engelsiz Amazonlar” platformunda engelli çocuğu olan kadınlar tarafından el emeği ile özenle üretiliyor. Elde edilen gelirin bir kısmı engelli çocuğu olan ailelere destek sağlarken bir kısmı fon hesabına aktarılarak diğer engelli çocuklara umut oluyor. Kadınlar gününde anlamlı hediyesiyle farkındalık yaratan Boehlerit Türkiye, düşünen kadın hediyeleriyle dört adet tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahibi engelli çocuklara ulaşmasını sağladı.

Lupamat ise bu özel günü kadın çalışanları için düzenlediği “Değerlerimiz” eğitimi ile kutladı. Eğitimin sonunda her katılımcı kendi değerlerini yansıtan mandalalar hazırlayarak keyifli vakit geçirdi.

7-kadinlar-gunu-8-mart-freudenberg-ic

7-kadinlar-gunu-8-mart_arcelik_wat-ic

7-kadinlar-gunu-8-mart_boehlerit-ic

7-kadinlar-gunu-8-mart_magna-ic

7-kadinlar-gunu-8-mart_olgun-celik-ic

7-kadinlar-gunu-8-mart_takosan-ic

7-kadinlar-gunu-8-mart_tesca-diniz-ic

7-kadinlar-gunu-8-mart_yazaki-ic

7-lupamat-ic