Mercedes-Benz Türk, gelecek için değer yaratmaya devam ediyor

Kodlama festivalinde çalışanların fikirlerini ödüllendiren şirket, Kadın Yelken Takımı ile de AÇEV’e destek oldu.

Mercedes-Benz Türk’ün ilk hackathon (kodlama festivali) etkinliği ‘Hack.Istanbul’un kazananları belli oldu. Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde gerçekleştirilen hackathonda, 55 kişi yarıştı. Mobilitenin geleceğini şekillendirecek yenilikçi fikirler bulmak ve bir prototip ortaya koymak için 24 saat boyunca kod yazan takımlar, etkinlik sonunda fikirlerini jüri üyelerine sundu.

Yarışmada ilk üçe giren takımlar, Mercedes-Benz Türk Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin 5. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen törende açıklandı.

Yelken takımından AÇEV’e destek

Mercedes-Benz Türk’ün, yelken sporuna ilgi duyan çalışanlarından oluşan Kadın Yelken Takımı, Anne, Çocuk Eğitim Vakfı’na (AÇEV) destek olmak için maviliklere yelken açtı. Mercedes-Benz Türk Kadın Yelken Takımı, Türkiye Yelken Federasyonu’nun önderliğinde ve İstanbul Yelken Kulübü işbirliği ile düzenlenen ‘3. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda yer aldı. “IRC 3” klasmanında ikincilik kupasını alan takım, kupa gelirinin bir bölümünü AÇEV’’e bağışladı.

2-mercedes-benz-turk-ic

2-mercedes-benz-turk-ic