Mercedes-Benz Türk projeleriyle toplum değer katıyor

Şirket, gençlere yönelik pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

Mercedes-Benz Türk çocuklara, gençlere ve girişimcilere yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlıyor. Kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle 2004 yılından bu yana ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ile birlikte ‘Her Kızımız Bir Yıldız Projesi’ni yürüten Mercedes-Benz Türk, 200 üniversite ve 1.000 meslek lisesi olmak üzere her yıl 1.200 kız öğrenciye burs veriyor. Proje kapsamında kız öğrencilere, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri de sunuluyor.

Otomotiv alanında bir ilke imza atıldı

Mercedes-Benz Türk, eğitim alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin ilk Otomotiv Mühendisliği Bölümü’nün kurulmasına da öncülük etti. Otomotiv Mühendisliği Bölümü; Mercedes-Benz Türk, Hacettepe Üniversitesi ve Esslingen Üniversitesi iş birliğiyle 2005-2006 öğretim yılında Hacettepe Üniversitesi bünyesinde kuruldu. Bölüm, Türkiye’de otomotiv alanında 4 yıllık eğitim veren “ilk” bölüm olma özelliğini taşıyor ve bu proje ile Mercedes-Benz Türk, geleceğin uzman mühendislerinin yetiştirilmesini destekliyor.

Eğitim imkanlarını geliştiriyor

“EML’miz Geleceğin Yıldızı” projesi ile 2014 yılında mesleki ve teknik Anadolu liselerinin elektromekanik laboratuvarlarını tüm gerekli teknolojik ekipmanlarla donatarak yenilemeye başlayan Mercedes-Benz Türk, bayileri ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen proje kapsamında bugüne kadar Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullarda onlarca laboratuvarı yeniden düzenlendi.

Yaratıcı fikirlere destek

Mercedes-Benz Türk, 50. yılını kutladığı 2017 yılında başlattığı StartUP projesi ile de, yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri destekliyor. Şirket, başarılı girişimcilere hibe olarak verdiği para ödülünün yanında, hem Türkiye hem de yurtdışında çeşitli eğitim imkânları sunuyor.

Şirket, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte 2013 yılından bu yana çocuklara yönelik bir eğitim programını da sürdürüyor. Daimler AG tarafından birçok ülkede uygulanan MobileKids projesi, Türkiye’de “Trafik Ateşböceği” adı verilen özel üretim bir tırın okul bahçelerini ziyaret etmesiyle yürütülüyor.

9-mercedes-benz-turk-ic-2

9-mercedes-benz-turk-ic-3

9-mercedes-benz-turk-ic-4

9-mercedes-benz-turk-ic-5

9-mercedes-benz-turk-ic