Otis Türkiye’den öğrencilere kitap desteği

Otis Türkiye ve Bir Çocuk Bir Umut Derneği’nin destek kampanyası, Uşaklı çocukların yüzünü güldürdü.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla kurulan Bir Çocuk Bir Umut Derneği ile işbirliğine giden Otis Türkiye, Uşak’ta bulunan Recep Dinç İlk ve Ortaokulu’nun yetersiz olan kütüphanesindeki eksiklerinin tamamlanması için yardım kampanyası düzenledi.

Eksiklerin belirlenmesinin ardından başlatılan kampanya kapsamında çalışanların da desteğiyle çocuk kitapları ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra, daha küçük çocuklar için oyuncaklar toplanarak okula gönderildi. Malzemeler, kütüphaneyi yeniden düzenleyen öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı.

Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Şirket olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerine çok önem veriyoruz. Her şirketin en azından faaliyet gösterdiği sektörde aktif sosyal sorumluluk projeleri yürütmesini umut ediyoruz. Otis Türkiye olarak, çocuklara emniyetli asansör ve yürüyen merdiven kullanımını öğrettiğimiz ‘Bay Otis’ projemiz dışında farklı derneklerin faaliyetlerine de destek olmayı sürdürüyoruz” dedi.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın yanı sıra LÖSEV ve Tohum Otizm Vakfı ile de kurumsal işbirliği içinde bulunan Otis Türkiye’nin çalışanları da belirli amaçlarla maraton koşarak, stantlarda satış yaparak ve staj öncesi eğitimler planlayarak bu projeleri destekliyor.

7-otis-ic-2

7-otis-ic-3

7-otis-ic