Oyak Renault’da kadının gücü konuşuldu.

Oyak Renault, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü WomentORing@Campus programının lansmanı ile kutladı.

Oyak Renault, çalışan çeşitliliğini artırmayı ve kadınların iş yaşamındaki rolünü geliştirmeyi amaçlayan Women@Renault Programı kapsamında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çok özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun’un da katıldığı etkinlikte kadınların hem toplumsal hem de iş hayatındaki vazgeçilmez rolüne değinildi. Minyatür ve performans sanatçısı Günseli Kato’nun misafir konuşmacı olarak yer aldığı kutlamada, kadınların gücü, bir kez daha vurgulandı. Etkinlikte bir konuşma yapan Günseli Kato, bir kadın olarak sanat dünyasında başarılı olmanın hikâyesini paylaşırken, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu anlattı.

Oyak Renault, ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, WomentORing@Campus programının lansmanını gerçekleştirdi. WomentORing@Campus programı ile yarının mezunu kadınların kariyer yolculuklarına katkı sağlayan Oyak Renault’un lansmanına katılan 9 danışan, programa ve etkinliğe dahil olmaktan duydukları heyecan ve memnuniyeti paylaştı.

Oyak Renault, Women@Renault Programı çerçevesinde gerçekleştirdiği Womentoring çalışmalarıyla da kadın çalışanlarına şirket içi rehberlik ve danışmanlık hizmeti sağlıyor. Program kadın çalışanları, kariyerlerinde yükselmeleri için teşvik ediyor. Womentoring ile şirket içerisinde kadınlar, bir ağ aracılığıyla birbirleriyle düzenli bir iletişim kuruyor ve ekip arkadaşlarına mentorluk edebiliyor.

3-oyak-renault-ic