Valeo Türkiye’ye “En İyi İşveren” ödülü

Top Employers Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Valeo Türkiye, “2019 En İyi İşveren” ödülünü aldı.

Valeo Türkiye, insan kaynaklarına yaptığı yatırımlar dolayısıyla ödüllendirilmeye devam ediyor. Şirket, son olarak olarak, Top Employers Enstitüsü tarafından verilen “2019 Top Employer” ödülünü almaya hak kazandı.  Valeo Grubu, böylece bu yıl üst üste 8’inci kez “Top Employer” (En İyi İşveren) ödülünü kazanmış oldu.

Top Employers Enstitüsü, “En İyi İşveren” ödülünü, 600 uygulamayı kapsayan 9 ana alanda yaptığı detaylı bir araştırma sonucunda veriyor. Ödül alan şirketler; Yetenek Yönetimi, İşgücü Planlaması, İşe Alım,  Eğitim ve Gelişim, Performans Yönetimi,  Liderlik Gelişimi, Kariyer ve Yedekleme Yönetimi, Ücretlendirme ve Yan Haklar ile Kurum Kültürü alanlarındaki kriterlere göre belirleniyor. Enstitüsü, şirketleri belirlerken şirketlerin çalışanları için yaptıkları yatırımları inceliyor. Değerlendirme, insan kaynakları alanında en iyi uygulamalar, doğrulama, denetim, sertifikasyon işlemi, final sertifikasyon ve geri bildirim-raporlamadan oluşan 6 aşamayı içeriyor. Top Employers Enstitüsü’nün koyduğu kriterleri karşılayan şirketlerin, tüm süreçleri her yıl yeniden değerlendiriliyor.

21 ülkede “En İyi İşveren Ödülü”

Valeo Grubu, “2019 Top Employer” ödülünden önce ayrıca Fransa, İtalya, Almanya, Polonya, İrlanda, Romanya, İspanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, İngiltere ve Hollanda, ABD, Brezilya, Meksika, Tunus, Mısır, Hindistan, Çin, Kore, Japonya ve Tayland’da “2019 En İyi İşveren” ödülünü de kazandı.